Thursday, November 24, 2016

Відкритий урок під час семінару 22.11.2016


Олімпіада 2016 - фото

19-20 листопада 2016 року на базі Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки та Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 проведено ІІ (міський) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з астрономії (10-11 класи), російської мови та літератури (9-11 класи), економіки (9-11 класи), англійської мови (8-11 класи) та біології (8-11 класи).
Міський методичний кабінет висловлює вдячність адміністраціям Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки та Гадяцької СШ І-ІІІ ст. № 3 за допомогу в організації міського етапу Олімпіад. Дякуємо також усім учителям астрономії, російської мови та літератури, економіки, англійської мови та біології, членам журі ІІ етапу Олімпіад за участь і ефективну роботу з перевірки робіт учнів.
Учасникам інтелектуальних змагань бажаємо наснаги і успіхів у підкоренні вершин навчання. Дякуємо вам, діти, за участь у Олімпіадах!
Про результати участі у ІІ (міському) етапі Всеукраїнських олімпіад можна дізнатися на сайті ММК (Пункт меню «Олімпіади та конкурси» - «Всеукраїнські олімпіади» – «ІІ етап») http://hadiach-mmk.at.ua





Олімпіада 2016- завдання

Завдання олімпіади 2016 
на  Google drive


Олімпіада 2016 результати





Семінар учителів англійської мови

22 листопада 2016 у Гадяцькій спеціалізованій школі №4 відбувся семінар учителів англійської мови. Ігрове шоу-вікторина "Я люблю Британію" між учнями 8-их та 9-их класів поєднало в собі зусилля учителів англійської мови та учителів зарубіжної літератури (А.І.Коломієць, Р.Г.Дорошенко, Р.М.Шаманська).
Після дискусії "Виклики сучасного учителя англійської мови", було проведено відкритий урок в 11 класі на тему "Конфлікти у родині" (учитель Л.А. Дудченко)












Monday, November 21, 2016

English language week

ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ НА ЧЕСТЬ ЗАКРИТТЯ РОКУ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ В УКРАЇНІ

Red bus in motion, Big Ben and Westminster Palace in London, the UK. at night. View from Westminster Bridge. Moon shining, vintage, retro.
На завершення Року англійської мови в Україні з 12 по 18 грудня по всій країні відбудеться Тиждень англійської мови. Головною метою всеукраїнського проекту є проілюструвати найбільші досягнення Року та допомогти українцям поринути в англомовний світ, надати їм можливість попрактикувати свої мовні навички.
Протягом Року англійської мови за підтримки Адміністрації Президента, Міністерства освіти та науки України, Міністерства закордонних справ в Україні, Посольства США в Україні, Британської Ради та інших партнерів вдалося реалізувати проекти, які б надавали можливість українцям вивчати іноземну мову безкоштовно. Відбулися значні зміни у сфері держслужби. Завдяки внесеним змінам до Закону України «Про державну службу» вимога щодо володіння іноземною мовою держслужбовцями стала обов’язковою. Також відбувся запуск у кінотеатрах у 7 областях країни та Києві сеансів мовою оригіналу. Було запроваджено безкоштовні профорієнтаційні курси англійської мови для працівників сфери послуг, зокрема, водіїв служб таксі та працівників готельно-ресторанного бізнесу. Влітку 2016 року пройшли пришкільні англомовні табори GoCamp у 126 школах по всій Україні із залученням 120 іноземних волонтерів із 40 країн світу.На завершення Року англійської мови в Україні з 12 по 18 грудня по всій країні відбудеться Тиждень англійської мови. Головною метою всеукраїнського проекту є проілюструвати найбільші досягнення Року та допомогти українцям поринути в англомовний світ, надати їм можливість попрактикувати свої мовні навички.
З 12 по 18 грудня 2016 року на території всієї країни заплановані такі активності, в яких зможуть взяти участь усі бажаючі:
– День безкоштовної англійської;
– День англійської у школах і вищих навчальних закладах;
– День фільмів мовою оригіналу в кінотеатрах та на телебаченні за підтримки дистриб’юторів, а також найбільших мереж кінотеатрів по всій Україні;
– День англійської в державних установах;
– День англомовного сервісу: таксі, ресторани, кінотеатри.
Кожного дня до закінчення Року англійської мови Україна Speaking ділитиметься з вами усіма можливостями, які ми разом із школами англійської мови та іншими партнерами  готуємо для вас.
Слідкуйте за нашими новинами, беріть участь у розіграшах та вивчайте англійську!
Також пропонуємо школам і центрам англійської приєднатись до проекту та стати партнером у проведенні всеукраїнського Тижня англійської мови в Україні, а саме реалізувати такі заходи:
– протягом тижня проводити безкоштовне тестування рівня знання англійської мови для усіх охочих;
– 13.12 провести відкриту безкоштовну лекцію/тренінг/speaking club;
– розіграти безкоштовні місця на навчання для учасників Тижня англійської мови;
– надати знижку на навчання для учасників Тижня англійської мови.
Із пропозиціями звертатися за електронною адресою: join@goglobal.com.ua

Thursday, November 10, 2016

XI century skills


Іноземна мова: від навчального предмета до життєвого уміння

Іноземна мова: від навчального предмета до життєвого уміння

Одна із ключових компетентностей сучасної людини – володіння іноземною мовою. Олександр Шаленко, секретар українського відділення Міжнародної асоціації вчителів англійської мови як іноземної (IATEFL), розповідає, як у класі розвивати життєві вміння, вивчаючи мову.
Зміна ставлення до вивчення іноземної мови закладена у державних навчальних програмах: сьогодні це вже не просто навчальний предмет, а життєве уміння. Згідно з програмою, володіння іноземною мовою – це не знання сукупності правил і граматичних конструкцій, а уміння використовувати мову в повсякденному житті. Таке зміщення акценту збігається із сучасною тенденцією – компетентнісним підходом до навчального процесу, за яким спілкування іноземною мовою є однією з десяти ключових компетентностей людини XXI століття.
Незважаючи на зміщення акцентів у державних програмах, ми часто стикаємося з тим, що вчителі й надалі забезпечують учнів фактами, даними, формулами, теоріями та іншого роду інформацією. Але така роль вчителя уже давно застаріла. Образно кажучи, таке подання інформації можна порівняти з тим, як свічки розповідають про лампочку учням, в чиїх головах уже працює комп’ютер. Потрібно усвідомити, що вчителі однозначно не є єдиним джерелом знань у сучасному світі, адже учні вміють шукати інформацію самостійно. Джерел із вільним доступом до інформації існує безліч, варто лише увімкнути комп’ютер. Проте виникає низка запитань. Що учні можуть робити з отриманою інформацією? Чи вміють вони перевіряти, синтезувати, зважувати та передавати її? Чи можуть вони відібрати найкорисніше? Як вони працюють з інформацією та вирішують проблеми? Ці питання актуальні для навчання загалом, не тільки для вивчення іноземних мов.
Наприклад, ось три життєві ситуації для різного віку, де можна застосувати іноземну мову:
  • Як прикрасити будиночок для ляльки?
  • Мій стикувальний рейс скасовано.  Що робити?
  • За кого голосувати?
Для того, щоб ефективно вирішити ці проблеми, необхідні життєві вміння. Простого використання низки лексичних одиниць і певних граматичних структур недостатньо, адже ці ситуації виходять за лінгвістичні межі.
Існує кілька класифікацій життєвих умінь. Одна із найпопулярніших – так звані «Seven Cs», де всі вміння розпочинаються з літери «С». Їх потрібно розвивати за допомогою іноземних мов. В українській мові можна дібрати їхні відповідники, що починаються з літери «К»:
  • Critical thinking – критичне мислення;
  • Creativity – креативність;
  • Collaboration – колаборація;
  • Cross-cultural understanding – (між)культурне усвідомлення; 
  • Communication – комунікація;
  • Computing - комп'ютерна грамотність; 
  • Carrier and learning self-reliance – кар'єрна та навчальна впевненість.
Як розвивати ці життєві вміння в класі? Це можна робити за допомогою правильно сформульованих запитань і правильно поставлених завдань на кожному етапі уроку й для кожного виду роботи. Тут в пригоді стане таксономія Блума, яка не просто класифікує різні види розумової діяльності, але й подає зразки запитань для кожного із видів. За допомогою цієї таксономії можна вести учнів від розумової діяльності нижчого порядку (запам’ятовування, розуміння) до вищого порядку (застосування, аналіз, оцінювання, творення). ЇЇ можна застосовувати не тільки для викладання іноземних мов, але й для опанування інших предметів. Тож пропоную вчителям більш детально ознайомитися з таксономією Блума і зробити її невід’ємною частиною планування своїх уроків. Таким чином у класі учні будуть не просто вивчати дисципліну, але й розвивати життєві вміння.

Sunday, November 6, 2016

Волонтер Корпусу Миру в Гадячі

24 жовтня у приміщенні Гадяцької спеціалізованої школи №4 відбувся тренінг для учителів англійської мови шкіл міста з питань використання компютерних технологій на уроках.
Ольга Сергіївна Ткачова Olga Tkachova розповіла про своє навчання у літній школі Посольства США. Вона представила сайтhttp://lyricstraining.com/.
Руслана Миколаївна Шаманська Ruslana Shamanska поділилася своїм досвідом використання методики перевернутого навчання. Звернула увагу на декілька сервісів, які допомагають учителю "перевернути" клас: Studystack , Zaption, Learning Chocolate
Barry Gropp представив чудовий сайт для індивідуального заняття мовою duolinguo
Після тренінгу декілька учителів та учнів мали змогу відвідати синагогу та довідатися про традиції євреїв- хабатників. Дякуємо Rostislav Bakalyuk за проведену екскурсію.
Учні відчували захоплення від спілкування з носієм мови, намагалися ставити запитання, уважно прислухалися до вимови, інколи вгадували значення певних слів. Вони практикували свої навики англійської мови, що приносило їм почуття задоволення.





Волонтер Корпусу Миру у Полтаві