Посольство Сполучених Штатів повідомляє:
Вивчення та викладання англійської мови: єдиний підхід
6 жовтня 2011 р.
Посол Джон Теффт виступив с заключною промовою в перший день дводенної міжвідомчої конференції американських державних органів та установ, які займаються питаннями підтримки викладання та вивчення англійської мови в Україні. Конференція була проведена в готелі «Русь» в Києві. Вона зібрала американських та українських партнерів, задіяних в програмах з викладання та вивчення англійської мови, з метою покращення спілкування, скоординованості, співробітництва та співпраці між зацікавленими сторонами. Представники Корпусу миру в Україні, Державного департаменту США, Оборонного мовного інституту та Департаменту освіти США зробили низку презентацій щодо програм з англійської мови, які вже діють в Україні, та проектів, які можуть бути прийняті в майбутньому.
Учасники конференції зосередили свою увагу на п’яти основних напрямках роботи з навчання англійської мови: дистанційне та мобільне навчання, дистанційне підвищення кваліфікації викладачів, навчання студентів педагогічних ВНЗ, професійний розвиток викладачів, використання та розповсюдження навчальних і методичних матеріалів. У другий день наради учасники були запрошені до участі в менших, більш цілеспрямованих робочих групах, де вони мали підготувати плани дій для стимулювання спілкування та співпраці серед агенцій США, задіяних у програмах з англійської мови в Україні, а також серед Українських освітніх установ.
У своїй промові Посол Теффт підкреслив важливість вивчення англійської мови, яка є цінним інструментом, що сприяє спілкуванню через кордони. Англійська – офіційна мова Європейського Союзу, і нею володіє 51 відсоток громадян ЄС. Посол Теффт пояснив, що уряд США підтримує такі зусилля, як ця конференція, як спосіб допомоги Українським освітнім установам зміцнити свої програми з навчання та викладання англійської мови. Можливість спілкуватися англійською може надати доступ до інформації, яка сприяє сталим позитивним змінам та ефективному глобальному діалогу. Уряд США зацікавлений в тому, щоб забеспечити можливість для українських вчителів більш ефективно викладати навички спілкування, пропонувати вікно із видом на американське суспільство, історію й культуру, заохочувати аналітичне мислення, терпимість до відмінностей і зростаюче поразуміння між ними і їхніми учнями. В кінцевому підсумку, ці учні і наступне покоління українців насолоджуватимуться плодами цієї праці.
No comments:
Post a Comment