Thursday, October 28, 2010

Олімпіада

Олімпіада з англійської мови відбудеться у суботу 13 листопада о 9.00 у приміщенні Гадяцької Гімназії.

Типологія завдань:

1. Аудіювання з тестовою перевіркою.
2. Написання ессе на вибрану тему.
3. Усне мовлення на запропоновану тему протягом 3 хвилин.


Олімпіада з німецької мови відбудеться у неділю 21 листопада о 9.00 у приміщенні Гадяцької Гімназії.

Зустріч голів РМО


У четвер, 28 жовтня, у приміщенні відділу освіти зібралися голови районних методичних обєднань.
Перед присутніми виступив начальник відділу освіти Гадяцької райдержадміністрації Ігор Григорович Лідовий. Він детально ознайомив присутніх з роботою новоствореного науково-методичного центру, пояснив посадові обовязки та права голів РМО. Ігор Григорович наголосив на основному завданні НМЦ - створення єдиного віртуального освітнього простору у Гадяцькому районі.
Директор науково-методичного центру Смірнова Тетяна Юріївна теж була лаконічною. Вона розтавила акценти щодо подальшої роботи методичних обєднань: реальність, якість, своєчасність та постійне удосконалення.
Методист НМЦ - Мирошниченко Надія Миколаївна - ознайомила присутніх з наказом щодо проведення олімпіад.
Голови методичних обєднань здали плани роботи об'єднань на наступний рік для ознайомлення директору НМЦ.

Після закінчення наради творча група вчителів початкових класів обговорювали плани роботи.Районний семінар "Навчання аудіюванню та усному мовленню за допомогою веб-ресурсів"

27 жовтня, на базі Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4 відбувся районний семінар для вчителів англійської мови "Навчання аудіювання та усному мовленню за допомогою веб-технологій".
Організатор семінару Шаманська Руслана Миколаївна.
До Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4 було запрошено 18 вчителів, присутні були 17.
1. Дудченко Л.А. - ГСШ №4
2. Горб О.В - Хитцівська ЗОШ
3. Крат Н.О. - Гадяцька гімназія
4. Данченко С.А. - ГСШ №3
5. Ткачова О.С. - ГСШ №3
6. Тарасюк В.І. - школа-інтернат
7. Рудченко Г.В. - школа-інтернат
8. Кисіль В.О. - Великобудищанська СШ
9. Трауцька О.А - Римарівська ЗОШ
10. Донець А.А. - Вельбівська ЗОШ
11. Рибалка Т.О. - Плішивецька ЗОШ
12. Л. - ГСШ №2
13. Н. - училище культури
14. Т. - аграрний ліцей
15. Тендітник Н.В - Гадяцька гімназія
16. Довгополова Л.Г. - Петрово-роменська ЗОШ
17.

Шаманська Р.М. - ГСШ №4
Мирошниченко Н.М. - методист НМЦ

На початку всі присутні представилися, а потім у парах ділилися досвідом про використання технологій на уроках. Вчитель Великобудищанської ЗОШ - Кисіль В.О. у вигляді інтерактивного шоу брав інтерв'ю у вчителів, які розповідали про своїх партнерів, та їх використання веб-технологій.
Методист науково-методичного центру Мирошниченко Надія Миколаївна розповіда про процедуру проведення олімпіади з англійської мови, вона також наголосила на правильності оформлення журналів та поділилася останніми
рекомендаціями НМЦ.
Під час роботи з компютерами вчителі мали змогу ознайомитися з найкращими ресурсами Інтернету для навчання. Цікавою виявилася дискусія щодо соціальних мереж типу: Однокласники. Вконтакті, Фейсбук.
Далі вчителі повинні були "поблукати" нетрями Інтернету по заданим сайтам для навчання аудіювання та усному мовленню та написати анотацію про дані сайти.
Вчителі також мали змогу ознайомитися з новими надходженнями до ресурсного центру та ізяти деякі з них собі на користування.
Після перерви всі присутні брали участь у новоствореному англійському розмовному клубі для вчителів. Так як, семінар відбувався напередодні свята Хеллоуїн, то тема засідання клубу була саме така.
Вчителі домовилися, що за кожне слово вимовлене українською мовою, а не англійською, вони будуть сплачувати штраф - копійка до скриньки.
Протягом засядання учасники переглянули презентацію про Хеллоуін, читали вірші, співали пісні, грали в традиційні англійські ігри, переодягалися у Хеллоуінські костюми та розігрували сценки. Час промайнув непомітно, проте вчителі не поспішали додому,деякі з них залишилися попрацювати у компютерному класі ще.

План семінару
Презентація

зПрограма стипендій ім. Едмунда С. Маскі (MUSKIE)

Програма MUSKIE надає можливості навчання в університетах США для отримання ступеня магістра.

Програма стипендій ім. Едмунда С. Маскі (Muskie) є програмою Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США та адмініструється Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX). Програма ім. Мuskie надає можливості навчання в університетах США для отримання ступеню магістра громадянам Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, України та Узбекистану.

Учасники відбираються шляхом відкритого конкурсу.

Навчальні дисципліни для громадян Росії та України
 • Адміністрування бізнесу
 • Економіка
 • Право
 • Державне управління
 • Громадська політика

Учасники будуть:

 • навчатися за повною університетською програмою протягом одного/двох років
 • розробляти і виконувати протягом першого академічного року проект, спрямований на користь місцевої спільноти
 • брати участь у стажуванні по закінченню навчання.

Програма повністю фінансується і передбачає:

 • візову підтримку (віза J-1)
 • оплату подорожі з місць проживання учасників у Євразії до приймаючого університету в США
 • щомісячну стипендію
 • медичне страхуванняна випадок хвороби або нещасного випадку
 • оплату навчання та інших університетських зборів
 • обмежені кошти на придбання підручників
 • курси англійської мови перед початком програми (за необхідністю)
 • широкі можливості контактів з випускниками програми та різноманітні програми тренінгів.

Вимоги до учасників та критерії відбору вказані в аплікаційній формі.

Програма стипендій ім. Е. Маскі 2011 розпочалась!

Аплікаційну форму на Програму стипендій ім. Едмунда С. Маскі та інформацію щрдр її заповнення можна прочитати натиснувши тут. Відвідайте нашу сторінку, щоб дістати інформацію щодо подачі заявки до участі у конкурсі на початку жовтня 2010 р. останній термін подачі заявок 17.00 год 8 листопада 2010 р.

Кандидати, які стануть півфіналістами, повинні скласти іспити TOEFL, GRE або GMAT.

Ці тести відіграють важливу роль у визначенні університетів для навчання фіналістів. Для успішного складання цих іспитів необхідно почати готуватися заздалегідь. Будь-ласка, перегляньте важливий Список Порад.

Особливості Американського Академічного навчання та правил поведінки під час учбового процесу

Кандидати, які беруть участь у програмі Маскі, повинні уважно перечитати ці важливі поради щодо правил поведінки під час учбового процесу

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), вул. Саксаганського 36 Б, 2 під'їзд, 5-ий поверх, Київ 01033, Україна.

Тел./факс: (044) 586-27-82

E-mail: muskie@irex.ua,

Web: www.irex.ua

FLEX


Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX) - це програма для учнів загальноосвітніх шкіл десяти країн співдружності незалежних держав (СНД) - Євразії, яка фінансується урядом Сполучених Штатів. Програма надає школярам стипендії, які дають їм змогу подорожувати до Сполучених Штатів, навчатися в американській школі протягом одного академічного року і проживати у американській приймаючій родині.

FLEX був заснований у 1992 році, як основна програма Євразійської Шкільної Ініціативи Акту на Підтримку Свободи. Програма фінансується Державним Департаментом Сполучених Штатів. Програма була створена завдяки переконанню сенатора Біла Бредлі у тому, що найкращим шляхом для забезпечення довготривалого миру та взаєморозуміння між Сполученими Штатами та країнами Євразії є надання можливості молоді із цих країн особисто пізнавати Америку та американців. Основною метою FLEX є покращення взаєморозуміння між країнами та надання можливості молоді з Євразії спостерігати за американським державним устроєм та бути його частиною. З початку існування програми у 1993 році, більш ніж 17.000 молодих людей з Євразії взяли участь у FLEX і повернулися до своїх країн сповнені нового ентузіазму, бажання допомагати іншим та ділитися своїм набутим досвідом та знаннями для покращення життя у своїх громадах та країнах.

В Україні FLEX працює з 1993 року. Щороку близько 300 фіналістів їдуть до Сполучених Штатів. Конкурс проводиться організацією Американські Ради з міжнародної освіти за підтримки Міністерства Освіти України.

Нові надходження до ресурсного центру

Запрошуємо ознайомитися з новими книгами та дисками, які були придбані для ресурсного центру.
1. About the USA
2. Are you listening?
3. Bright Ideas
4. Celebrate! Holidays in the USA
5. Creative Classroom Activities
6. Day by day
7. Declaration of Independence
8. Edgar Allan Poe
9. Growing Up
10 LAnguage Teaching Methods (DVD)
11. Letter writing
12. More dialogues
13. Shaping the way we tech (DVD)
14. USA
15. Talking English
16. Teaching Jazz Chants (DVD)
17. Turning in the USA
18. Varieties of American English
19. World English setКонкурс "Грінвіч"

http://uclever.com/
Запрошуємо всіх учнів середніх навчальних закладів України взяти участь у конкурсі з англійської мови «Гринвіч».

Він відбудеться в четвер, 2 грудня 2010 року. Всі учасники конкурсу одержать сертифікати та сувеніри, а найкращі — призи.

Стати учасниками конкурсу можуть всі бажаючі учні 2-11 класів, без будь-якого попереднього відбору, які змагатимуться у п’яти вікових категоріях: 2-3, 4-5, 6-7, 8-9 та 10-11 класи.

Конкурсні завдання цікаві, веселі й доступні дітям з різним рівнем підготовки. Вони містять запитання з багатьох напрямків знань: мови, країнознавства, географії, літератури та відображають різнобічну інформацію про англомовні країни.

Сума внеску одного учасника складає 12 гривень. Для певних категорій дітей участь безкоштовна.

Для участі в конкурсі необхідно заповнити загальну заявку від навчального закладу та до 30 жовтня 2010 р. надіслати її на адресу оргкомітету разом із копією квитанції про сплату організаційного внеску.

Матеріали для проведення конкурсу надсилаються школам за 1-2 дні до гри поштою.

Більш детальна інформація про конкурс та умови участі в ньому містяться в Положенні про конкурс.

Заявки та копії квитанцій надсилаються на адресу:

ТОВ "ЦТІ "Клєвєр", вул. Совєтська, 47, оф. 210, м. Луганськ, 91055

або електронною поштою: greenwich@uclever.com.

На всі Ваші запитання ми відповімо за телефонами:

099 - 361 64 32 (МТС)

098 - 030 67 96 (КиївСтар)

skype: konkurs_greenwich


Самоосвіта

Протягом двох днів 25-26 вересня 2010 Руслана Миколаївна Шаманська, голова РМО, перебувала на семінарі для випускників програми ТЕА у місті Києві (Пуща Лісна).
Семінар був організований українським представництвом американської організації Айрекс - IREX, яка спонсорується урядом США.
38 вчителів з різних міст України зібралися на семінар.
Див. аплікаційну форму англійською мовою для участі у семінарі.
Питання, які висвітлювалися протягом двох днів.
Див. розклад сесій англійською мовою.

1. Можливості випускника програми
2. Огляд веб-ресурсів для викладання англійської мови - презентер Ніна Люлькун (2 сесії)
3. Комунікативні уроки граматики - презентер Френціс Вестбрук (2 сесії)
4. Комунікативні технології при вивченні англійської мови в мережі Інтернет- презентер Томас Таскер (2 сесії)Обласний семінар

22 вересня 2010 року відбувся обласний семінар "Реалізація програми Intel "Навчання для майбутнього" у закладах освіти районів (міст): стан, проблеми, перспективи".
Вчитель англійської мови, голова РМО поділилася досвідом використання мережі Інтернет для викладання англійської мови у школі.
Вона розповіла про власні блоги, які веде вже протягом двох років, презентувала власну брошуру "Русурси мережі Інтернет при викладанні англійської мови" та пояснила важливість використання блогів у навчальному процесі.

семінар інтел

Рус
лана Миколаївна Шаманська - опікун шкільного Європейського клубу. На семінарі була представлена виставка-звіт роботи Євроклубу за минулий навчальний рік.
Сайт відділу освіти про цю подію.
Брошура

Виграли грант

Голова РМО Руслана Миколаївна Шаманська у 2008 році стала одним з восьми національних переможців програми для вчителів Євразії та Східної Азії - ТЕА - Премії за досягнення у викладанні. Вона провела 7 тижнів у США, де навчалася в Університеті Алабами та проходила практику у Вищій школі Бакхорн.


Як випускник програми, Руслана Миколаївна бере участь у різноманітних тренінгах, семінарах та конкурсах.
Минулого року вона виграла право приймати у своїй школі американську колегу зі штату Конектікут Кейт Інглиш, а цього року Руслана Шаманська виграла грант на відкриття ресурсного центру для вчителів англійської мови на базі своєї Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4.
Окрім придбання книг та різноманітних аудіо та відео дисків, планується проведення 3 семінарів-тренінгів для вчителів англійської мови:

1. Використання веб-ресурсів для вивчення англійської мови - обласний семінар
2. Навчання та викладання аудіювання та усного мовлення за допомогою мережі Інтернет- районний семінар
3. Навчання англійської мови у початковій школі - районний семінар за участю тренерів, випускників програми ТЕА.


Наші вітання!!!

оголошення переможців на сайті грантодавців (англійською мовою)


TEA/ILEP Alumni Small Grant Award Recipients Announced | IREX

Звіт про роботу РМО за 2009-2010 н.р
Фільм про роботу РМО у 2008-2009

Перше засідання РМО

27 серпня 2010 у біологічному кабінеті Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4 відбулося перше засідання районного методичного об'єднання вчителів іноземної мови. На засіданні були присутні 54 вчителя району.Порядок денний

1. Внесення змін до проекту положення про роботу РМО

2. Звіт про роботу голови РМО

3. Вибори голови РМО та методичної ради.

4. Про стан викладання іноземних мов у навчальних закладах у 2009-2010 навчальному році

5. Методичні рекомендації до вивчення іноземних мов у 2010-2011 н.р.

6. Шкільна документація (календарні та поурочні плани, заповнення журналу)

7. Конкурси для вчителів та учнів.

Виступили :

· методист РМК Мирошниченко Н.М ознайомила вчителів, які входять до складу РМО, з положенням про районне методичне обєднання;

· голова РМО вчителів іноземної мови Шаманська.Р.М ознайомила присутніх з результатами роботи методичного об’єднання за 2009-2010 навчальний рік. Було продемонстровано відео-ролик про роботу РМО;

· вчитель Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 Хируненко В.В. в кандидати на посаду голови РМО запропонувала Р.М.Шаманську;

· вчитель Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 Бондаренко Н.В запропонувала в кандидати на посаду голови РМО вчителя Плішивецької ЗОШ Рибалку Т.О.;

· було проведено таємні вибори голови РМО та членів методичної ради;·

методист РМК Мирошниченко Н.М під час доповіді про стан
викладання іноземних мов у навчальних закладах у 2009-2010 навчальному році наголосила на результативній роботі вчителів іноземної мови Рашівської, Мартинівської , Сарської та Веприцької шкіл. Вона назвала переможців олімпіад з англійської мови минулого року та підсумувала роботу секції англійської мови Малої Академії Наук України;

· вчителі обговорили методичні рекомендації до вивчення іноземних мов у 2010-2011 н.р. Особливо гостро стояло питання про викладання у 10 класах;

· методист РМК ознайомила присутніх з головними правилами оформлення календарних та поурочних планів, а також з типовими помилками під час заповнення журналу;

· голова РМО Р.М.Шаманська проінформувала про конкурси з англійської мови для вчителів та учнів;

· з метою покращення роботи РМО та підвищення рівня методичної кваліфікації учителів іноземної мови була проведена діагностика методичних потреб вчителів та матеріальних потреб, які вони зможуть реалізувати у новоствореному ресурсному центрі для вчителів англійської мови при Гадяцькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №4.

Протокол засідання

Презентація Power Point - План роботи

Відео-фільм пророботу РМО у 2009-2010 навчальному році