Thursday, December 15, 2016

Підсумки року

0 1458
Записати
Протягом Року англійської мови в Україні значно зріс інтерес українців до вивчення англійської мови. 61 % населення міст України у віці 18 – 55 років наразі вивчає іноземну мову, а 34 % опитаних почали вивчати англійську протягом 2016 року – дослідження TNS.
З огляду на роль англійської як мови міжнародного спілкування, за ініціативи GoGlobal Президент України оголосив 2016-й Роком англійської мови в Україні. Протягом року за підтримки Адміністрації Президента, Міністерства освіти та науки України, Міністерства закордонних справ в Україні, Посольства США в Україні, Британської Ради та інших партнерів реалізувалися проекти, завдяки яким вдалось зробити глобальний поворот України в сторону великого світу.
Передовсім відбулися значні зміни у сфері держслужби. Завдяки внесеним змінам до Закону України «Про державну службу» вимога щодо володіння іноземною мовою держслужбовцями стала обов’язковою.
«Завдяки програмам Британської Ради та професійної підготовки Україна-НАТО, а також адвокації GoGlobal у 2016 році 1 396 державних службовців безкоштовно вдосконалили свій рівень англійської. І це тільки початок. Усі держслужбовці мають розуміти, що вже зовсім скоро знання англійської мови стане обов’язковою умовою при прийнятті працівників на посади в держустановах», – коментує заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків.
Також відбулися суттєві зміни в українській системі освіти. Підвищення кваліфікації вчителів англійської мови в Україні стало невід’ємною частиною реформ. У партнерстві з ініціативою GoGlobal та Британською Радою в Україні Міністерство освіти та науки України започаткувало проект «Вчителі англійської мови — агенти змін», який готує вчителів англійської мови з різних регіонів України відповідно до міжнародних стандартів. Як наслідок – 1428 вчителів англійської мови опанували сучасні практики викладання. Так, до кінця навчального 2017 року 50 тисяч дітей в 7 областях навчатимуться вже за новою методикою.
«Одним із найголовніших здобутків ми вважаємо збільшення кількості та якості літніх мовних таборів, у яких школярі вчаться спілкуватись англійською за допомогою поєднання ігрових і навчальних методик. Протягом 2016 року на базі 5 501 навчальних закладів у 24 областях України відбулися літні мовні табори, в яких взяли участь 219 190 дітей. Ці показники збільшилися вдвічі, порівняно з 2015 роком», – зазначає міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.
У 2016 році був реалізований проект пришкільних мовних таборів із залученням іноземних волонтерів GoCamp, що виховує нову генерацію українців із глобальним світоглядом і з навичками, необхідними для ХХІ століття.  117 іноземних волонтерів із 38 країн світу приїхали до України, аби навчати понад 9000 українських школярів. А для дітей із Донецької та Луганської областей було організовано виїзний мовний табір на Київщині.
«Завдяки GoCamp, національній програмі з популяризації та вивчення іноземних мов Україна Speaking і заходам в Домі Америки, українці почали вивчати і говорити англійською більше, ніж будь-коли», – наголошує прес-аташе Посольства США в Україні Джеффрі Енісман.
Долучилися до Року англійської й приватні школи, які надавали для всіх охочих безкоштовні місця в навчальних групах, а також проводили відкриті розмовні клуби та тренінги.
«У зв’язку з проголошеним Роком володіння англійською стало одним із пріоритетів для багатьох українців. Британська Рада пишається своїм внеском у підвищення стандартів володіння англійською мовою як серед представників органів державної влади, так і в інших ключових суспільних сферах», –  зазначає директор Британської Ради в Україні Саймон Вільямс.
Також цього року в 7 областях країни та Києві відбувся запуск у кінотеатрах сеансів мовою оригіналу.
«Кількість відвідувачів таких сеансів постійно зростає. Це не може не тішити. Від початку показів середня кількість глядачів збільшилась на 75%. Глядачам подобається слухати оригінальні голоси улюблених акторів», – ділиться директор із маркетингу мережі кінотеатрів Multiplex Анастасія Давидова.
Згідно із соціологічним дослідженням, проведеним компанією TNS на прохання ініціативи GoGlobal, 51% українців зазначив підвищення рівня знання англійської, а 92% вважають, що знання англійської – норма сучасності. Опитування проводилось серед інтернет-користувачів, які проживають у містах із населенням більше 50 тисяч осіб.
На завершення тематичного Року з 12 по 18 грудня по всій країні відбудеться Тиждень англійської мови із заходами, спрямованими на популяризацію іноземної в Україні.
«Протягом Тижня кожного дня ми розповідатимемо про головні здобутки Року, а також надамо українцям можливості використати свої знання у повсякденному житті, наприклад, замовивши страву в закладах харчування», – зазначає Оксана Нечипоренко, директор ГО Global Office.
«Ми віримо, що вже через 5 років нова генерація українців зможе використовувати всі сучасні можливості, матиме змогу вплинути на майбутнє світу та забезпечити гідне позиціювання України у ньому», – переконаний співзасновник ГО Global Office Мустафа Найєм.

New book for teacher


Вчителька англійської


News from school


Thursday, November 24, 2016

Відкритий урок під час семінару 22.11.2016


Олімпіада 2016 - фото

19-20 листопада 2016 року на базі Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки та Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 проведено ІІ (міський) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з астрономії (10-11 класи), російської мови та літератури (9-11 класи), економіки (9-11 класи), англійської мови (8-11 класи) та біології (8-11 класи).
Міський методичний кабінет висловлює вдячність адміністраціям Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки та Гадяцької СШ І-ІІІ ст. № 3 за допомогу в організації міського етапу Олімпіад. Дякуємо також усім учителям астрономії, російської мови та літератури, економіки, англійської мови та біології, членам журі ІІ етапу Олімпіад за участь і ефективну роботу з перевірки робіт учнів.
Учасникам інтелектуальних змагань бажаємо наснаги і успіхів у підкоренні вершин навчання. Дякуємо вам, діти, за участь у Олімпіадах!
Про результати участі у ІІ (міському) етапі Всеукраїнських олімпіад можна дізнатися на сайті ММК (Пункт меню «Олімпіади та конкурси» - «Всеукраїнські олімпіади» – «ІІ етап») http://hadiach-mmk.at.ua





Олімпіада 2016- завдання

Завдання олімпіади 2016 
на  Google drive


Олімпіада 2016 результати





Семінар учителів англійської мови

22 листопада 2016 у Гадяцькій спеціалізованій школі №4 відбувся семінар учителів англійської мови. Ігрове шоу-вікторина "Я люблю Британію" між учнями 8-их та 9-их класів поєднало в собі зусилля учителів англійської мови та учителів зарубіжної літератури (А.І.Коломієць, Р.Г.Дорошенко, Р.М.Шаманська).
Після дискусії "Виклики сучасного учителя англійської мови", було проведено відкритий урок в 11 класі на тему "Конфлікти у родині" (учитель Л.А. Дудченко)












Monday, November 21, 2016

English language week

ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ НА ЧЕСТЬ ЗАКРИТТЯ РОКУ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ В УКРАЇНІ

Red bus in motion, Big Ben and Westminster Palace in London, the UK. at night. View from Westminster Bridge. Moon shining, vintage, retro.
На завершення Року англійської мови в Україні з 12 по 18 грудня по всій країні відбудеться Тиждень англійської мови. Головною метою всеукраїнського проекту є проілюструвати найбільші досягнення Року та допомогти українцям поринути в англомовний світ, надати їм можливість попрактикувати свої мовні навички.
Протягом Року англійської мови за підтримки Адміністрації Президента, Міністерства освіти та науки України, Міністерства закордонних справ в Україні, Посольства США в Україні, Британської Ради та інших партнерів вдалося реалізувати проекти, які б надавали можливість українцям вивчати іноземну мову безкоштовно. Відбулися значні зміни у сфері держслужби. Завдяки внесеним змінам до Закону України «Про державну службу» вимога щодо володіння іноземною мовою держслужбовцями стала обов’язковою. Також відбувся запуск у кінотеатрах у 7 областях країни та Києві сеансів мовою оригіналу. Було запроваджено безкоштовні профорієнтаційні курси англійської мови для працівників сфери послуг, зокрема, водіїв служб таксі та працівників готельно-ресторанного бізнесу. Влітку 2016 року пройшли пришкільні англомовні табори GoCamp у 126 школах по всій Україні із залученням 120 іноземних волонтерів із 40 країн світу.На завершення Року англійської мови в Україні з 12 по 18 грудня по всій країні відбудеться Тиждень англійської мови. Головною метою всеукраїнського проекту є проілюструвати найбільші досягнення Року та допомогти українцям поринути в англомовний світ, надати їм можливість попрактикувати свої мовні навички.
З 12 по 18 грудня 2016 року на території всієї країни заплановані такі активності, в яких зможуть взяти участь усі бажаючі:
– День безкоштовної англійської;
– День англійської у школах і вищих навчальних закладах;
– День фільмів мовою оригіналу в кінотеатрах та на телебаченні за підтримки дистриб’юторів, а також найбільших мереж кінотеатрів по всій Україні;
– День англійської в державних установах;
– День англомовного сервісу: таксі, ресторани, кінотеатри.
Кожного дня до закінчення Року англійської мови Україна Speaking ділитиметься з вами усіма можливостями, які ми разом із школами англійської мови та іншими партнерами  готуємо для вас.
Слідкуйте за нашими новинами, беріть участь у розіграшах та вивчайте англійську!
Також пропонуємо школам і центрам англійської приєднатись до проекту та стати партнером у проведенні всеукраїнського Тижня англійської мови в Україні, а саме реалізувати такі заходи:
– протягом тижня проводити безкоштовне тестування рівня знання англійської мови для усіх охочих;
– 13.12 провести відкриту безкоштовну лекцію/тренінг/speaking club;
– розіграти безкоштовні місця на навчання для учасників Тижня англійської мови;
– надати знижку на навчання для учасників Тижня англійської мови.
Із пропозиціями звертатися за електронною адресою: join@goglobal.com.ua

Thursday, November 10, 2016

XI century skills


Іноземна мова: від навчального предмета до життєвого уміння

Іноземна мова: від навчального предмета до життєвого уміння

Одна із ключових компетентностей сучасної людини – володіння іноземною мовою. Олександр Шаленко, секретар українського відділення Міжнародної асоціації вчителів англійської мови як іноземної (IATEFL), розповідає, як у класі розвивати життєві вміння, вивчаючи мову.
Зміна ставлення до вивчення іноземної мови закладена у державних навчальних програмах: сьогодні це вже не просто навчальний предмет, а життєве уміння. Згідно з програмою, володіння іноземною мовою – це не знання сукупності правил і граматичних конструкцій, а уміння використовувати мову в повсякденному житті. Таке зміщення акценту збігається із сучасною тенденцією – компетентнісним підходом до навчального процесу, за яким спілкування іноземною мовою є однією з десяти ключових компетентностей людини XXI століття.
Незважаючи на зміщення акцентів у державних програмах, ми часто стикаємося з тим, що вчителі й надалі забезпечують учнів фактами, даними, формулами, теоріями та іншого роду інформацією. Але така роль вчителя уже давно застаріла. Образно кажучи, таке подання інформації можна порівняти з тим, як свічки розповідають про лампочку учням, в чиїх головах уже працює комп’ютер. Потрібно усвідомити, що вчителі однозначно не є єдиним джерелом знань у сучасному світі, адже учні вміють шукати інформацію самостійно. Джерел із вільним доступом до інформації існує безліч, варто лише увімкнути комп’ютер. Проте виникає низка запитань. Що учні можуть робити з отриманою інформацією? Чи вміють вони перевіряти, синтезувати, зважувати та передавати її? Чи можуть вони відібрати найкорисніше? Як вони працюють з інформацією та вирішують проблеми? Ці питання актуальні для навчання загалом, не тільки для вивчення іноземних мов.
Наприклад, ось три життєві ситуації для різного віку, де можна застосувати іноземну мову:
  • Як прикрасити будиночок для ляльки?
  • Мій стикувальний рейс скасовано.  Що робити?
  • За кого голосувати?
Для того, щоб ефективно вирішити ці проблеми, необхідні життєві вміння. Простого використання низки лексичних одиниць і певних граматичних структур недостатньо, адже ці ситуації виходять за лінгвістичні межі.
Існує кілька класифікацій життєвих умінь. Одна із найпопулярніших – так звані «Seven Cs», де всі вміння розпочинаються з літери «С». Їх потрібно розвивати за допомогою іноземних мов. В українській мові можна дібрати їхні відповідники, що починаються з літери «К»:
  • Critical thinking – критичне мислення;
  • Creativity – креативність;
  • Collaboration – колаборація;
  • Cross-cultural understanding – (між)культурне усвідомлення; 
  • Communication – комунікація;
  • Computing - комп'ютерна грамотність; 
  • Carrier and learning self-reliance – кар'єрна та навчальна впевненість.
Як розвивати ці життєві вміння в класі? Це можна робити за допомогою правильно сформульованих запитань і правильно поставлених завдань на кожному етапі уроку й для кожного виду роботи. Тут в пригоді стане таксономія Блума, яка не просто класифікує різні види розумової діяльності, але й подає зразки запитань для кожного із видів. За допомогою цієї таксономії можна вести учнів від розумової діяльності нижчого порядку (запам’ятовування, розуміння) до вищого порядку (застосування, аналіз, оцінювання, творення). ЇЇ можна застосовувати не тільки для викладання іноземних мов, але й для опанування інших предметів. Тож пропоную вчителям більш детально ознайомитися з таксономією Блума і зробити її невід’ємною частиною планування своїх уроків. Таким чином у класі учні будуть не просто вивчати дисципліну, але й розвивати життєві вміння.

Sunday, November 6, 2016

Волонтер Корпусу Миру в Гадячі

24 жовтня у приміщенні Гадяцької спеціалізованої школи №4 відбувся тренінг для учителів англійської мови шкіл міста з питань використання компютерних технологій на уроках.
Ольга Сергіївна Ткачова Olga Tkachova розповіла про своє навчання у літній школі Посольства США. Вона представила сайтhttp://lyricstraining.com/.
Руслана Миколаївна Шаманська Ruslana Shamanska поділилася своїм досвідом використання методики перевернутого навчання. Звернула увагу на декілька сервісів, які допомагають учителю "перевернути" клас: Studystack , Zaption, Learning Chocolate
Barry Gropp представив чудовий сайт для індивідуального заняття мовою duolinguo
Після тренінгу декілька учителів та учнів мали змогу відвідати синагогу та довідатися про традиції євреїв- хабатників. Дякуємо Rostislav Bakalyuk за проведену екскурсію.
Учні відчували захоплення від спілкування з носієм мови, намагалися ставити запитання, уважно прислухалися до вимови, інколи вгадували значення певних слів. Вони практикували свої навики англійської мови, що приносило їм почуття задоволення.





Волонтер Корпусу Миру у Полтаві


Friday, October 28, 2016

Why do you love English - video






Олімпіада з англійської мови

Іноземні мови


Завдання до олімпіади створені відповідно до навчальних програм за попередні роки та за матеріалом, який учні встигли вивчити до часу олімпіади.
Олімпіада буде проходити за перевіркою чотирьох видів мовленнєвої діяльності: аудіювання, письма, читання та говоріння.
При розробці завдань ураховані вимоги, які висуваються до олімпіадних завдань IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з іноземних мов. Учні всіх трьох паралелей (9, 10, 11 класи) будуть виконувати завдання, складені за єдиною схемою. У ході виконання завдань школярі мають продемонструвати також уміння правильно аргументувати та логічно структурувати свої думки, вживати якомога більше тематично релевантних лексичних одиниць.
Цього року введено читання,  а творча письмова робота міститиме три теми на вибір.
Обсяг роботи:
8, 9 кл. – не менше 16 речень;
10 кл. – не менше 18 речень;
11 кл. – не менше 20 речень.
Під час аудіювання учні можуть дивитися на питання.
Аудіювання з французької мови прослуховується повторно перед виконанням другого завдання.
КРИТЕРІЇ І НОРМИ ОЦІНЮВАННЯ II та III ЕТАПІВ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ УЧНІВСЬКИХ
                            ОЛІМПІАД  З ІНОЗЕМНИХ МОВ
1-й тур- Творча письмова робота
П-й       - Аудіювання
ІІІ-й – Усне мовлення
І.Учасники пишуть творчу роботу   протягом 45 хв.   (Максимальна кількість балів - 30)Обсяг письмового повідомлення
1)    8, 9 кл. – не менше 16 речень;
2)    10 кл. – не менше 18 речень;
3)    11 кл. – не менше 20 речень.: 0-5 балів.
4)     Повнота розкриття змісту: 0-5 балів, враховується достатність обсягу для розкриття теми, відповідність змісту до завдання творчої роботи.
5)     Зовнішній вигляд і структура: 0-3 бали, враховується чистота та акуратність зовнішнього вигляду роботи, дотримання правил  орфографічного режиму. 
6)     Лексична насиченість: 2-7 балів, враховується лексичний запас учня, наявність ідіом, епітетів, порівнянь, різноманітність вжитих структур тощо.
7)     Рівень розвитку граматичних навичок: 2-8 балів, враховується побудова речень, вживання артиклів, прийменників тощо.                                             
8)    Заохочувальний бал: 0-2 бали, виставляється вибірково за оригінальність твору, використання епіграфу, цитат тощо. (Користуватися словником не дозволяється.)
 ІІ. Аудіювання. Аудіотекст пред'являється з голосу вчителя або програвача.Після одноразового прослуховування учні виконують тестові завдання
З французької мови перед другим завданням читається ще один раз.
Загальний час на виконання І туру - 30 хв. (Максимальна кількість балів - 30.)
ІІІ. Усне мовлення. Учасник після однохвилинної підготовки має висловитися відповідно до запропонованої ситуації. Монологічне повідомлення повинно відповідати ситуації, бути повним, послідовним, комунікативно     спрямованим, лексично насиченим, правильно фонетично і граматично оформленим. Після завершення монологічного повідомлення учень бере участь у співбесіді з членами журі, обсяг якої орієнтовно  10 реплік. Обсяг відповіді може бути різним, але відповідь повинна свідчити про те, що учень правильно розуміє запитання , адекватно реагує на них.
 Критерії оцінювання. 
1.  Повнота розкриття теми, комунікативна спрямованість: 1-5 балів ( враховується відповідність повідомлення до зазначеної теми, логічність і послідовність при розкритті теми і висловленні власної думки)
2.           Інформаційна значимість повідомлення: 1-5 б. ( оцінюється інтелект учня , його уміння використати знання з інших дисциплін)
3.            Вимова, темп мовлення : 1-8 б.(враховується природність темпу мовлення, "звучання" учня в плані наближеності до носіїв мови).
4.           Лексичний запас: 1-10 6. (враховується лексична насиченість, різноманітність вжитих структур, кліше, виразів, ідіом, точність епітетів, порівнянь тощо).
5.            Рівень розвитку граматичних навичок : 1-10 б.( враховується додержання правил порядку слів у реченні, різноманітність вживаних граматичних структур).
6.     Заохочувальний бал: 0-2 б. (додається вибірково за емоційність, ініціативність, почуття гумору, оптимізм).Максимальна кількість балів-40.
Читання
Надається текст чи 2 тексти для читання з 2 завданнями: 1) обрати одну правильну відповідь;2) правда-неправда
Кожна правильна відповідь оцінюється в 2 бали. Відповідь з виправленням оцінюється в 1 бал, за неправильну відповідь бали не нараховуються.
Максимальна кількість балів за читання складає 20 балів.
Користуватись словниками або будь-якою допоміжною літературою не дозволяється

   Методист                                                   Шарій-Якубовська Є.І.

Monday, October 24, 2016

Why do you love English? video

Do you like watching videos? Do you want to star in a video? Why do you love English? Tell us in a short video! Use your phone (or another device) to make the video. Email your video, with your name and your country, to: americanenglish@state.gov.Or post the video to the American English Facebook page or the American English for Educators Facebook page. Some of the videos will be selected and made into one video, which will be the “welcome” video on our YouTube channel. It will also be posted on our Facebook pages and the American English website. Be a part of our larger community, and let people know why you love learning or teaching English! Send us your video by October 28.